ورود هر هواپیما 40 شغل جدید ایجاد می کند

 • آمارهای رسمی بیان شده از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از این است که هم اکنون 45 هزار و 317 صندلی در ناوگان هوایی کشورمان موجود است که از این تعداد 26 هزار و 626 صندلی فعال و 18 هزار و 691 صندلی غیرفعال است، از این رو 62 درصد از صندلی‌های ناوگان هوایی فعال و 38 درصد صندلی‌های موجود غیرفعال هستند.

  طبق گفته «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی ورود 200 فروند هواپیمای جدید به طور مستقیم و غیر مستقیم برای 8 هزار نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

  ** پایان کابوس بیکاری در صنعت هوایی

  تنها با امضای قرارداد بوئینگ 50 هزار صندلی به ناوگان هوایی اضافه و 8 هزار شغل برای صنعت هوانوردی ایران ایجاد می‌شود. همچنین اجرایی شدن قرارداد خرید 100 فروند ایرباس، حدود 4 هزار فرصت شغلی به طور مستقیم در صعنت به وجود می آورد.
  همچنین ورود هر فروند هواپیمای جدید به ایران، طبق برآوردهای وزارت راه و شهرسازی، 40 شغل جدید ایجاد می‌کند. شغل‌هایی که چه در عرصه مهمانداری و خدمات پرواز، چه در بخش‌های نگهداری و حفظ هواپیماها و چه در خدمات فرودگاهی فعال خواهند شد. البته ورود هواپیماهای جدید برای حوزه های گردشگری، آژانس های مسافری و .. هم فرصت شغلی جدید به وجود می آورد.

  طبق آمارهای رسمی، پیش بینی می شود، تا سال 2032 در مجموع 36 هزار و 536 فروند هواپیما در جهان پرواز خواهند کرد که این نشان می‌دهد صنعت حمل و نقل هوایی و هوانوردی جهان به سرعت در حال رشد و توسعه است.
  در حال حاضر 58 میلیون نفر در حوزه صنعت هوایی و هوانوردی جهان مشغول به کار هستند که 23 میلیون نفر از آنها به‌صورت مستقیم و35 میلیون نفر به‌ صورت غیرمستقیم در این عرصه فعالیت می‌کنند. با انعقاد قراردادهای جدید ایران برای خرید هواپیماهای جدید نرخ اشتغال در این حوزه در کشورمان هم به طور قابل توجهی افزایش می یابد که البته این یک قرارداد برد- برد برای شرکت های هواپیمایی ایرانی و شرکت های سازنده هواپیما محسوب می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *